Jak wygląda kurtka przeciwdeszczowa męska?

Nie ulega wątpliwości, że kurtka przeciwdeszczowa męska może być wykorzystywana przez cały rok, jeśli tylko znajdziesz właściwy model. Deszcze i burze zdarzają się nawet w sezonie letnim, dlatego trzeba być przygotowanym na wszystko.

Czym wyróżnia się kurtka przeciwdeszczowa męska?

Dostępne są różne fasony kurtek przeciwdeszczowych w PolarSport, między innymi oddychające modele sportowe, krótsze bomberki oraz dłuższe parki. Wybór jest ogromny, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Wśród głównych zalet takiej kurtki można wymienić uniwersalność oraz wytrzymałość, ponieważ sprawdza się nie tylko w trakcie wyjazdów, ale również na co dzień. O kurtce przeciwdeszczowej raczej się nie myśli, gdy wybiera się na wakacje. W sierpniu lub lipcu temperatury mogą przekraczać nawet 30 stopni Celsjusza, ale nagłe załamania pogody są bardzo charakterystyczne dla miesięcy letnich. Właśnie dlatego dobrym pomysłem jest wygospodarowanie dodatkowego miejsca w bagażu na kurtkę. Dotyczy to zwłaszcza osób, które wybierają się na camping lub w góry. Warto podkreślić, że kurtki przeciwdeszczowe na lato często nie mają ocieplenia. Lekki model z kapturem wykonane z materiału wodoodpornego powinien wystarczyć, jeśli szukasz ochrony tylko przed deszczem. Taką kurtkę można złożyć i nie zajmuje dużo miejsca w walizce.

kurtka przeciwdeszczowa męska

Rodzaje kurtek przeciwdeszczowych

Kurtki hardshell są bardzo popularnym wyborem wśród turystów górskich. Taki materiał ma bardzo dobre właściwości wodoodporne, ale ma ograniczoną oddychalność. Słabo odprowadza pot na wewnątrz, ale jest idealny na deszczową pogodę. Lepiej jednak wybrać inną kurtkę, jeśli zamierzasz uprawiać intensywne aktywności sportowe na świeżym powietrzu. Godne uwagi są też okrycia typu softshell, które cieszą się uznaniem wśród sportowców. Jest to alternatywa dla kurtek typu hardshell, która sprawia, że nie trzeba martwić się nadmiernym poceniem podczas uprawiania sportu. Ciężko wyobrazić sobie spacer lub przejażdżkę rowerową podczas burzy bez odpowiedniej kurtki. Kurtka przeciwdeszczowa jest niezbędnikiem w każdej garderobie, dlatego warto dokładnie przemyśleć jej zakup.

Comments are closed.