Jak wybrać buty trekkingowe?

Wybór odpowiednich butów trekkingowych należy do bardzo trudnych zadań, zwłaszcza dlatego, że w sklepach nie ma uniwersalnych butów tego rodzaju. Masywne modele będą idealne na zimowe wyprawy w góry, zaś lekkie będą niezastąpione podczas wędrówek po niższych terenach. Pamiętaj też o tym, aby buty tego rodzaju właściwie dobrać, bo to od nich zależy komfort podczas dłuższej pieszej wędrówki.  

Buty trekkingowe 

Tak jak wspomnieliśmy na początku buty trekkingowe są przeznaczone do wędrówek o różnych stopniach trudności i na zróżnicowanym terenie. Z tego względu polecane są przede wszystkim turystom uwielbiającym spędzać czas na szlaku. Wybór tych butów w głównej mierze uzależniony jest od naszych preferencji. Nie można jasno określić, który materiał będzie lepszy. Zarówno buty trekkingowe skórzane jak i z syntetyków idealnie sprawdzają się w takim terenie. Niemniej jednak buty trekkingowe skórzane są kierowane do bardziej wymagających osób. Jeśli natomiast szukasz butów, które będą idealnie nadawać się do turystyki górskiej i pieszej to powłoka, z której zostały wykonane nie ma tu aż takiego dużego znaczenia. Szeroki wybór znajdziesz na stronie https://www.bhp-gabi.pl/k186,buty-robocze-trekking.html.

Buty trekkingowe – wysokie czy niskie? 

Wysokie buty trekkingowe będą odpowiednie na wyprawę w wysokie góry, aczkolwiek idealnie sprawdzą się też w innych warunkach. Jeśli nie mamy doświadczenia w turystyce górskiej również powinniśmy wybrać ten model obuwia. Natomiast niskie buty trekkingowe dają nam większą swobodę podczas marszu. Sprawia to, że możemy szybciej się poruszać. Niemniej jednak te buty są dedykowane osobom, które wędrują po równiach i niższych partiach gór. Są też oczywiście bardzo wygodne. 

Comments are closed.