Spodnie softshell idealne na survival

Spodnie softshell zapewniają komfort oraz wygodę na szlakach górskich oraz pieszych wycieczkach. Projektowane są one najczęściej z poliestru oraz elastanu. Charakteryzują się szybkoschnącą i elastyczną tkaniną, która chroni przed wiatrem i przelotnymi opadami deszczu, mżawkami. Tkaniny z hydrofobowym wykończeniem DWR łatwiej odprowadzają krople wody na zewnątrz. Spodnie te zapewniają pełną swobodę w wykonywaniu kroków, nie ograniczają ruchów, co stanowi duży walor.

Cechy charakterystyczne spodni na outdoor

W wyżej wymienionej odzieży producenci stosują boczne kieszenie, w których można przechowywać dokumenty, klucze do samochodu bądź inne elementy. Zamykane na suwak, dają gwarancję bezpiecznego przechowywania przedmiotów. Miękka i porządnie zaprojektowana tkanina softshell charakteryzuje się przede wszystkim optymalną przepuszczalnością powietrza, zapobiega poceniu się i przegrzaniu. Charakteryzuje się świetną wentylacją i cyrkulacją powietrza. Wśród poszczególnych modeli można wyróżnić również takie 2 w 1, które ze względu na duże amplitudy temperatur, są odsuwane w części kolan. Dzięki temu w czasie upału można odpiąć dolną część spodni.

Spodnie softshell wzmocnione w newralgicznych punktach

W spodniach softshell bardzo często znajduje się zapinany na napy pas a także regulacja obwodu szerokości nogawek. Dzięki temu każdy model można dopasować perfekcyjnie pod kątem swojej sylwetki i wygody. Wśród innych elementów znajdujących się na wyposażeniu spodni można również wyróżnić szlufki na pasek oraz profilowane wzmocnienie w części kolan. Dzięki wzmocnieniu, spodnie typu softshell są jeszcze bardziej trwalsze i odporniejsze na pęknięcie oraz rozerwanie w wyniku wykonywania aktywności fizycznej. Profilowanie w newralgicznych punktach chroni spodnie przed przetarciami i uszkodzeniami mechanicznymi.

Comments are closed.