Bezpieczeństwo w górach – kijki trekkingowe

Jednym ze sprzętów, które pozwalają zachować odpowiednie bezpieczeństwo podczas górskich wypraw są kijki trekkingowe. Dzięki nim, znacząco zmniejsza się nacisk na stawy, a dodatkowo zapewniają znacznie lepszą stabilność w trudnych warunkach.

Jak dobrać kijki trekkingowe do swoich potrzeb?

Wśród modeli dostępnych powszechnie w sprzedaży znajdują się produkty wykonane z lepszych oraz gorszych materiałów. Jak łatwo się domyślić – te lepsze są znacznie kosztowniejsze, ale jednocześnie – dużo bezpieczniejsze.

Niskiej jakości aluminium zastosowane w niedrogich produktach może niestety ulec szybkiemu wypaczeniu oraz zniszczeniu. Wykazuje również znacznie niższą odporność na wilgoć. Z wyżej wskazanych względów, lepiej jest wybrać kijki trekkingowe z nieco wyższej półki cenowej polarsport.pl. To także kwestia czysto ekonomiczna: kosztowniejszy produkt będzie znacznie wytrzymalszy, a co za tym idzie – będzie można używać go przez długi czas.

Dobre kijki są odpowiednio lekkie, nie powodując tym samym dyskomfortu w trakcie wyprawy. Jak łatwo się domyślić, dodatkowe obciążenie powoduje, że komfort podróży jest znacząco obniżony.

Rączki, które się nie ślizgają

Wyłącznie wykonane z dobrej jakości antypoślizgowego materiału są w pełni bezpieczne. Taki rodzaj kijków trekkingowych nie spowoduje przemieszczania się ich w dłoniach, nawet gdy te są spocone. Ma to ogromne znaczenie ze względu na komfort oraz bezpieczeństwo. Niektóre modele są również wyprofilowane tak, aby dopasować się swym kształtem do dłoni, co jest dodatkowym udogodnieniem, które warto rozważyć.

Dodatkowo, koniecznie trzeba pamiętać, aby dostosować długość pasków do swoich potrzeb. Odpowiednio dociągnięcie, przytrzymają nadgarstki blisko uchwytów, nie wywołując przy okazji dyskomfortu i zapewniając ogromną wygodę i dodatkowe odciążenie stawów w dłoniach.

Comments are closed.