Idealne buty do górskich wędrówek – Co wybrać?

Miłośnicy górskich wypraw doskonale zdają sobie sprawę z tego jak ważne jest posiadanie odpowiedniego wyposażenia. Kluczowa rolę pełni ubiór, a w szczególności właściwe obuwie. Odpowiadają nie tylko za wygodę, ale przede wszystkim za bezpieczeństwo na szlaku. Z pewnością nie sprawdzi się codzienne obuwie idealne do przechadzek po parku. Przedstawiamy w jaki sposób wybrać obuwie górskie, a także który model jest naprawdę godny uwagi. 

Czym powinno charakteryzować się obuwie górskie?

Na samym początku należy wspomnieć, że nie istnieje jedna para butów górskich, które można wykorzystać o każdej porze roku i w różnych warunkach. Osoby z doświadczeniem, które kilkukrotnie  ciągu roku udają się w góry mają co najmniej dwie pary butów – na ciepły i zimny sezon. Następnie kluczowe jest odpowiednie wyprofilowanie, aby buty były przede wszystkim wygodne i umożliwiały utrzymanie komfortu stopy podczas wielogodzinnych wędrówek. Również istotna jest ich wytrzymałość, aby nieustannie zabezpieczały stopę przed ewentualnym uszkodzeniem, urazem mechanicznym. Buty górskie muszą charakteryzować się wytrzymałą podeszwą i podwyższoną cholewką, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo urazy. Przemyślany wybór jest niezbędny, aby zmniejszyć ryzyko otarć i pęcherzy,  które mogą skutecznie uniemożliwić kontynuowanie wyprawy. 

W górskich butach zimowych niezbędna jest membrana, która zapewnia ich właściwości wodoodporne. Dodatkowo obecność wysokiej cholewki znacząco ogranicza ryzyko przedostania się śniegu do wnętrza buta. Odpowiednio skonstruowany but pozwala na zachowanie właściwej cyrkulacji powietrza i odprowadzanie potu. 

salewa alp trainer 2 mid gtx

Salewa Alp Trainer 2 Mid GTX – wytrzymałe, wygodne i bezpieczne 

Marka Salewa jest doskonale znaną wśród miłośników gór i nierzadko decydują się na zakup górskiego obuwia od tego producenta. Przemawia za tym bardzo wiele argumentów, które dotychczas nie zostały zakwestionowane. Przede wszystkim są bardzo wygodne i bezpieczne. Własciwie zabezpieczają stopy i ich właściciela. Zmniejszają ryzyko poślizgnięcia i zwiększają przyczepność do podłoża. Salewa Alp Trainer 2 Mid GTX zostały skonstruowane w sposób umożliwiający wielogodzinne wycieczki nawet w najtrudniejszych warunkach. 

Comments are closed.