Czy warto wysłać dziecko do zielonej szkoły?

Współcześnie dla większości osób zielona szkoła stanowi relikt przeszłości. Jednak w ostatnich latach coraz częściej rodzice posyłają dzieci do zielonych szkółek. W tego rodzaju szkoły dzieci mogą połączyć naukę ze zdrowiem na świeżym oraz czystym powietrzu. Ponadto doskonale zorganizowana zielona szkółka z animatorami to wspaniała przygoda dla maluchów i starszych dzieci.

Zielona szkoła – co to jest?

W obecnych czasach zielona szkoła to forma wycieczek, które umożliwiają dzieciom przenosić swoją wiedzę teoretyczną na praktyczne sytuacje. Oczywiście priorytetowym tematem w tej szkole jest przyroda. Zatem dzieci spędzają czas przede wszystkim na powietrzu, tym samym zapoznają się ze światem natury oraz doceniają jego wartość. Tak więc należy wysyłać dziecko do zielonej szkoły po to, aby jak najwięcej czasu spędzało na łonie natury. Poza tym przebywanie w lesie korzystnie wpływa na zdrowie dziecka. Dokładne opisy ofert zielonej szkoły można znaleźć pod adresem https://wyjazdyszkolne.pl/Oferta/kategoria/zielona-szkola/.

zielona szkoła dla dzieci i młodzieży

Zielona szkoła – czy warto?

O tym, że warto zapisać dziecko na zieloną szkołę, powinno przekonać rodziców sam cel jego wyjazdu. Podczas zajęć pociechy edukują się z zakresu ochrony i funkcjonowania otaczającej nas przyrody. Obecnie coraz częściej zwraca się uwagę ochronę środowiska naturalnego oraz na zmianę traktowania cennych zasobów naturalnych, a co za tym idzie, rodzice powinni od najmłodszych lat przekazywać dzieciom postawę proekologiczną. Kolejnym argumentem przemawiającym za szkółką zieloną jest możliwość połączenia nauki z zabawą. W tradycyjnej dzieci uczniowie uczą się poprzez mozolną lekturę, czy zapamiętywanie ważnych wydarzeń. Natomiast zielone szkoły pozwalają zdobywać wiedzę poprzez praktykę, a dokładnie dzieci poznają nazwy zwierząt i roślin oraz zależności zachodzę pomiędzy przyrodą. Inne jej zalety to:

  • nauka praktycznych umiejętności,
  • uwrażliwia dzieci na ważne tematy dotyczące ochrony przyrody i ekologii,
  • uczy dzieci w jaki sposób czerpać radość z przebywania pośród przyrody. 

Comments are closed.